Rolety zewnętrzne

Rolety zewnętrzne to praktyczne osłony okienne o szerokiej gamie funkcjonalności. Mają świetne właściwości termoizolacyjne, które pozwolą Ci obniżyć rachunki za energię. Dodatkowo, dzięki izolacji akustycznej, chronią Twoją prywatność i spokój. Ich przemyślana konstrukcja i odpowiednio dobrane surowce, z których zostały wyprodukowane, czynią z nich dodatkowy element utrudniający włamanie. Dzięki naszemu konfiguratorowi możesz uczynić z nich atut dekoracyjny swojego domu!

W Roletomacie możesz zamówić rolety elewacyjne, których montaż wymaga niewielkiej ingerencji w elewację, oraz rolety podtynkowe, montowane na etapie budowy lub remontu elewacji. Oba typy rolet można wyposażyć w moskitierę.

DO GÓRY

Rolety zewnętrzne to praktyczne osłony okienne o szerokiej gamie funkcjonalności. Mają świetne właściwości termoizolacyjne, które pozwolą Ci obniżyć rachunki za energię. Dodatkowo, dzięki izolacji akustycznej, chronią Twoją prywatność i spokój. Ich przemyślana konstrukcja i odpowiednio dobrane surowce, z których zostały wyprodukowane, czynią z nich dodatkowy element utrudniający włamanie. Dzięki naszemu konfiguratorowi możesz uczynić z nich atut dekoracyjny swojego domu!

W Roletomacie możesz zamówić rolety elewacyjne, których montaż wymaga niewielkiej ingerencji w elewację, oraz rolety podtynkowe, montowane na etapie budowy lub remontu elewacji. Oba typy rolet można wyposażyć w moskitierę.

DO GÓRY

Główne zalety rolet zewnętrznych

Ochrona przed chłodem

Nasze rolety zewnętrzne stworzone są z myślą o poprawie bilansu energetycznego budynku – pomagają Ci ograniczać wydatki na energię i utrzymać optymalną dla Ciebie temperaturę.

Zimą, przez okna i drzwi z Twojego domu ucieka nawet do 25% ciepła, co przekłada się na niemałe rachunki za ogrzewanie. Wystarczy wieczorem opuścić rolety, by stworzyć dodatkową warstwę izolacyjną, która ochroni Cię przed chłodem.

Ochrona przed słońcem i upałem

Również w coraz bardziej upalne w naszym klimacie lata, okna i drzwi, pochłaniając aż do 80% światła słonecznego, niewystarczająco chronią Twój dom przed nagrzaniem. W takich warunkach nie pomagają też klimatyzatory – nie wygrają z upałem stale wdzierającym się do środka, a rachunki za prąd potrzebny do ich użycia potrafią być równie wysokie co zimą.

Rolety zewnętrzne działają w takich sytuacjach skuteczniej niż zwykłe zasłony czy żaluzje wewnętrzne, ponieważ dzięki ich konstrukcji pomiędzy powierzchnią okna a pancerzem rolety wytwarza się poduszka powietrzna stanowiąca dodatkowy izolator. Odpowiednio opuszczone rolety, dzięki zastosowaniu specjalnej pianki izolującej, dają wytchnienie nawet podczas najgorętszych dni w roku.

Ochrona przed światłem i hałasem

Zarwana noc? Praca zmianowa? A może po prostu jesteś zmęczony, ale jasna latarnia przed domem, ruchliwa droga lub szczekający pies sąsiada skutecznie utrudniają Twój odpoczynek? Jest wiele powodów, dla których chcielibyśmy, by w pomieszczeniach sypialnych panowały całkowite ciemności i cisza, niezależnie od pory dnia. Szereg badań pokazuje, że dopiero w takich warunkach rzeczywiście się wysypiamy i regenerujemy.

Ani materiałowe rolety, ani zasłony, nie zagwarantują nam tego w 100%. Natomiast rolety zewnętrzne to doskonałe rozwiązanie dla ochrony domu przed niechcianym hałasem i oświetleniem z zewnątrz. Całkowicie zaciemniają pomieszczenie oraz odbijają dźwięki tak, aby nie przedostawały się do środka.

Ochrona przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi

W naszym klimacie coraz częściej mamy do czynienia z ekstremalnymi warunkami atmosferycznymi.

Rolety zewnętrzne zabezpieczają Twoje okna przed kosztownym zniszczeniem, chroniąc je m.in. przed intensywnymi opadami deszczu, gradu, śniegu, czy porywistym wiatrem i połamanymi gałęziami.

Bezpieczeństwo to podstawa

Rolety zewnętrzne zwiększają Twoje bezpieczeństwo, chroniąc przed wybiciem szyby i znacznie utrudniając włamanie się do budynku. Dodatkowo rolety z silnikiem w standardzie wyposażone są w wieszaki blokujące, praktycznie uniemożliwiające podniesienie pancerza z zewnątrz.

Ponadto, wyposażenie rolet w inteligentne systemy sterowania, które umożliwiają odpowiednie zaprogramowanie opuszczania rolet o różnych porach dnia oraz symulowanie obecności domowników np. podczas wyjazdu na wakacje, dodatkowo ogranicza ryzyko włamania i pozwala na Twój spokojny sen.

Wygodne sterowanie

Obsługa rolet zewnętrznych jest bardzo komfortowa, m.in. dzięki elektrycznym napędom sterowanym radiowo, a także możliwości zastosowania programatorów czasowych. Jednym przyciskiem pilota możesz sterować wieloma roletami w swoim domu.

Najbardziej zaawansowane systemy inteligentnego zarządzania budynkiem stworzone przez Somfy pozwalają Ci na zaprogramowanie rolet zgodnie z Twoimi potrzebami i sterowanie nimi za pomocą aplikacji w Twoim smartfonie, z dowolnego miejsca, w jakim się znajdziesz.

Moskitiera

Rolety zewnętrzne w swoim domu możesz też wyposażyć w moskitierę i przyjemnie spędzać czas wyłącznie w wybranym przez Ciebie towarzystwie, bez dodatkowej obstawy much, os, czy komarów.

Ekologia

Dla nas ekologia to poważna sprawa. Dlatego dostarczamy Ci produkt wysokiej jakości, który zwiększa energooszczędność Twojego domu i który będzie służył Ci przez lata.

O ochronę środowiska dbamy również na etapie produkcji – profile stosowane w naszych roletach zewnętrznych są wypełnione pianką poliuretanową wolną od związków freonu, a farby używane do powlekania elementów rolety nie zawierają kadmu ani ołowiu.

DO GÓRY

Szeroka oferta na rolety zewnętrzne na okna

Asortyment sklepu ROLETOMAT obejmuje szeroki wybór rolet zewnętrznych okiennych. Proponujemy rolety elewacyjne oraz podtynkowe. Wszystkie nasze produkty wykonane są z wysokiej jakości materiałów i komponentów, odpornych na niekorzystne warunki atmosferyczne (śnieg, deszcz, wiatr) i wahania temperatur. Solidność oraz wytrzymałość produktów gwarantuje znakomitą funkcjonalność i długą żywotność rolet. Zarówno na zakup, jak i montaż wszystkich rolet zewnętrznych na okna udzielamy kilkuletniej gwarancji. Zapewniamy szybkie terminy realizacji zleceń.

Rolety na indywidualne zamówienie

Wszystkie rolety dostępne w naszym e-sklepie ROLETOMAT są produkowane na wymiar według indywidualnego zamówienia. Możliwość wyboru dowolnej długości i szerokości rolet zewnętrznych okiennych sprawia, że będą one pasowały idealnie do wszystkich okien oraz drzwi tarasowych i balkonowych. Oferowane przez nas rolety można zamontować w każdym typie okna – rozwiernym oraz rozwierno-uchylnym. Rolety te są dostępne w szerokiej gamie barw podstawowych (m.in. brązowej, beżowej, białej czy szarej), a także niestandardowych oraz imitujących naturalną strukturę drewna. Bogaty asortyment gwarantuje, że każdy produkt można bez trudu dopasować kolorystycznie do wnęki okna czy elewacji.

Jak prawidłowo dokonać pomiaru rolety?

Zamawiając zewnętrzne rolety okienne w naszym sklepie, należy podać określone wymiary produktu. Jak we właściwy sposób zmierzyć rolety zewnętrzne? Przedstawiamy krótki poradnik:

1. W przypadku rolet podtynkowych w zabudowie do ramy okiennej pod nadprożem prostym lub nadprożem typu „L”, chcąc określić szerokość wnęki okna, na podstawie której przyjęty będzie wymiar rolety, należy zmierzyć ją w połowie okna. Natomiast podając wysokość wnęki, trzeba zmierzyć ją w trzech miejscach: po stronie lewej, prawej oraz pośrodku, a następnie wziąć pod uwagę najmniejszy uzyskany wynik. Pomiar powinien być wykonany od górnej krawędzi profilu poszerzającego ramy okiennej do parapetu.

2. Z kolei w przypadku rolet elewacyjnych montowanych na zewnątrz wnęki okiennej, pomiar szerokości wnęki powinno się przeprowadzić po jej wewnętrznej stronie w trzech miejscach: w górnej i dolnej części oraz na środku. Najmniejszy uzyskany wymiar jest tym właściwym. Podobnie przedstawia się sytuacja w przypadku wysokości. Należy go przeprowadzić również w trzech miejscach: pośrodku, po lewej i prawej stronie z zewnątrz wnęki okiennej, a potem przyjąć najmniejszy z uzyskanych wyników jako prawidłowy.

3. Chcąc określić rozmiary rolet elewacyjnych montowanych we wnęce okiennej, również zaleca się pomiar w trzech miejscach (zarówno mierząc wysokość, jak i szerokość) i wybór najmniejszych wyników. Pomiary powinny być wykonane jak najbliżej ramy okiennej po zewnętrznej stronie.

Tak dokonane pomiary wprowadza się w odpowiednim polu w naszym sklepowym konfiguratorze. Co istotne, wszystkie wymiary trzeba podać w milimetrach.

Rolety zewnętrzne na okna – cena

Jeśli chodzi o koszt rolet zewnętrznych, warto mieć na uwadze, że zależy on m.in. od rodzaju materiału zastosowanego do ich wykonania oraz wielkości otworów okiennych. Wraz z rozmiarem rolety rośnie także jej cena. Wiąże się to z obowiązkiem użycia większej ilości danego materiału do jej wykonania, a także z tym, że większe rolety wymagają stosowania bardziej wytrzymałych podzespołów. Na ostateczną cenę wpływa również wybór mechanizmu sterowania.

Roleta zewnętrzna na okno obsługiwana ręcznie (czyli podnoszona i opuszczana manualnie za pomocą zwijaczy taśmowych albo sznurkowych) będzie tańsza niż ta obsługiwana automatycznie. Produkt z napędem uruchamianym za pomocą pilota lub wyłącznika jest bardziej komfortowy w stosowaniu, ale wiąże się z nieco wyższą ceną. Warto jednak zdecydować się na ten typ rolety i potraktować go jako swego rodzaju inwestycję w funkcjonalność, ponieważ oszczędzanie na mechanizmie sterowania z pewnością odbije się w przyszłości na wygodzie mieszkańców. Zwłaszcza w przypadku rolet dużych manualna obsługa może być uciążliwa i trudna. Przyjmuje się, że ręczna obsługa jest akceptowalna w roletach o powierzchni nie większej niż 3m2. Poza mechanizmem ręcznym i automatycznym, istnieje także opcja łączona, tzn. rolety ze sterowaniem mechanicznym, które awaryjnie można odblokować manualnie za pomocą specjalnej korby. Rozwiązanie to sprawdza się przede wszystkim w roletach tarasowych i tych stosowanych w sklepach oraz innego typu budynkach usługowych. Charakteryzuje się ona także nieco wyższą ceną niż roleta ze sterowaniem wyłącznie ręcznym.

Na wycenę rolety wpływa również jej kolor. Osłony okienne w standardowej palecie barw są mniej kosztowne niż produkty w kolorach niestandardowych, np. zielonym, czerwonym, żółtym lub też stylizowane na naturalną fakturę drzewa.

Wszystkie dostępne w naszym asortymencie produkty oferowane są w korzystnych, konkurencyjnych cenach. W przypadku większych zamówień lub regularnej współpracy, zapewniamy atrakcyjne rabaty.

Zakup, pomiar i montaż rolety zewnętrznej na okno

Większość wewnętrznych rolet można bezproblemowe zamontować samodzielnie, jednakże jest to bardzo utrudnione w przypadku modeli zewnętrznych. Mając więc na względzie komfort Klientów, oferujemy zewnętrzne osłony w opcji zakupu, a także z montażem. Gwarantujemy profesjonalne zamontowanie dowolnego modelu produktu przez wykwalifikowanych i doświadczonych specjalistów.

Dla osób, które chcą mieć pewność, że zamawiają produkty w odpowiednich rozmiarach, przygotowaliśmy ofertę na wykonanie profesjonalnego pomiaru, gwarantującego optymalne dopasowanie ich do wymiarów okien, a także kolorystyki i rodzaju elewacji budynku. Świadczymy również kompleksowe usługi obejmujące pomiar, jak również sprzedaż i montaż osłony okiennej.

Doradztwo w wyborze rolet zewnętrznych na okno

Nasza firma zapewnia kompleksowe wsparcie i porady w zakresie zamówienia najbardziej odpowiednich rolet. Zapraszamy do telefonicznego, mailowego lub osobistego kontaktu. Z chęcią doradzimy w wyborze produktu odpowiadającego konkretnym potrzebom i wymaganiom, a przy tym znakomicie dopasowanego do posiadanych okien czy stylu domu.

DO GÓRY