Żaluzje fasadowe zewnętrzne

Żaluzje fasadowe: nowoczesne, eleganckie i funkcjonalne osłony Twoich okien.

Chronią Twoje wnętrza przed czynnikami atmosferycznymi i tworzą optymalne środowisko pod względem warunków świetlnych i termicznych. Zmniejszają koszty klimatyzacji i tworzą przyjemną atmosferę wewnątrz.

Żaluzje fasadowe stanowią również wyjątkowe wykończenie Twojego domu, ich delikatna aluminiowa konstrukcja nadaje jego bryle lekkości. Polecane zwłaszcza dla nowoczesnej architektury oraz dużych przeszkleń.

Oferta w przygotowaniu.

Prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.
DO GÓRY

Główne cechy żaluzji fasadowych

Konstrukcja, której możesz zaufać

Żaluzje fasadowe w naszej ofercie zbudowane są z najpopularniejszych pod względem kształtu lameli typu C 80 (szerokość 80mm, grubość 0,42mm), których profil przekłada się na ich zwiększoną sztywność. Ich estetyczny wygląd przez długie lata gwarantuje wysoka klasa zastosowanych powłok lakiernicznych, odpornych na warunki pogodowe i oddziaływania mechaniczne.

Wysoka jakość wszystkich komponentów żaluzji fasadowych – prowadnic, blach osłonowych, elementów mocujących, przekłada się na ich trwałość i bezawaryjność przez długie lata.

Elegancki design

Żaluzje fasadowe to nowoczesny i bardzo elegancki produkt, montowany na zewnątrz fasady budynku. Ich lekka i prosta konstrukcja idealnie komponuje się z nowoczesną architekturą, nie obciążając przy tym budynku (średni ciężar 1m2 żaluzji fasadowej to ok.2-3kg). Dzięki możliwości produkcji żaluzji fasadowych o powierzchni do 24m2 nadają się one świetnie do montażu na dużych, przeszklonych fasadach.

Dzięki szerokiemu wyboru kolorów lameli z palety RAL w naszym asortymencie, możesz zaprojektować żaluzję idealnie dopasowaną do elewacji czy stylu architektonicznego.

Pełna kontrola nad światłem

Możesz dowolnie manewrować aluminiowymi lamelami, z których zbudowane są żaluzje fasadowe - zmieniając ich kąt nachylenia, tak by regulować przepływ światła i nie zasłaniać jednocześnie widoku na zewnątrz. Dzięki dużemu zakresowi regulacji masz pełną kontrolę nad stopniem zaciemnienia pomieszczeń.

Estetyka i funkcjonalność

Żaluzje fasadowe nie odcinają Cię zupełnie od świata zewnętrznego. W środku może być jasno, latem przyjemnie chłodno, a Ty wciąż możesz obserwować wszystko, co się dzieje za oknem. Zewnętrzna technika zaciemniająca tworzy optymalne środowisko z punktu widzenia warunków świetlnych i cieplnych, przez co stanowi ważny element oszczędzania energii.

Izolacja akustyczna

Lekka konstrukcja żaluzji fasadowych nie wyklucza ich wszechstronności. Oprócz izolacji termicznej, zapewniają ochronę przed hałasem – przy ich całkowitym zaciągnięciu możesz cieszyć się ciszą i spokojem.

Komfort i nowoczesność sterowania

Obsługa żaluzji fasadowych jest bardzo komfortowa, m.in. dzięki elektrycznym napędom i elementom sterującym najwyższej jakości gwarantowanej przez Somfy. Silnik odpowiadający za płynną pracę żaluzji umieszczony jest wewnątrz rynny górnej żaluzji fasadowej i pracuje praktycznie bezgłośnie.

Sterowanie żaluzjami fasadowymi może odbywać się za pomocą:

  • napędów elektrycznych przewodowych Somfy JWT- obsługa żaluzji za pomocą przełącznika góra dół
  • napędów elektrycznych radiowych Somfy RTS - obsługa żaluzji za pomocą pilota z możliwością zastosowania programatorów czasowych oraz automatyki pogodowej. Dzięki czujnikom wiatrowym i słonecznym żaluzje będą ustawiać się odpowiednio do panujących warunków atmosferycznych. W ten sposób będą chroniły przed zbytecznymi promieniami słonecznymi, jak i przed porywistymi wiatrami
  • napędów radiowych Somfy io-Homecontrol, czyli najbardziej zaawansowanymi systemami inteligentnego zarządzania budynkiem. Pozwalają one Ci na zaprogramowanie żaluzji fasadowych zgodnie z Twoimi potrzebami i sterowanie nimi za pomocą aplikacji w Twoim smartfonie, z dowolnego miejsca, w jakim się znajdziesz
  • Zastosowanie automatyki pogodowej (czujników słońca i wiatru) w pełni automatyzuje pracę żaluzji i pozwala na ich bezpieczne używanie w każdych warunkach pogodowych. Czujniki zabezpieczą Twoje żaluzje fasadowe przed uszkodzeniem w trakcie porywistego wiatru i skutecznie będą regulować dopływ światła do twojego domu. Napędy te są nawet bezpieczniejsze, dzięki zastosowanej w nich niezawodnej technologii komunikacji radiowej. Przesyłają one z powrotem informacje zwrotne, dzięki czemu możesz kontrolować to, co się dzieje na bieżąco, bez konieczności ruszania się z miejsca
DO GÓRY

Żaluzje fasadowe zewnętrzne charakteryzuje lekkość konstrukcji i nowoczesny design. Projektanci coraz części stosują takie systemy osłon okiennych, również jako element mający wymiar estetyczny dla budynku, uzupełniając końcowy efekt elewacji.

Efektowne żaluzje fasadowe

Zasadniczo, poza niewątpliwą rolą ozdobną jaką pełnią żaluzje zewnętrzne fasadowe, oferują one szereg praktycznych zastosowań. Mimo ich lekkiej budowy zapewniają dobrą izolację termiczną, zarówno zimą jak i latem. Możliwość regulacji kąta nachylenia lameli sprawia, że zimą pomogą zatrzymać ciepło wytworzone wewnątrz, z kolei w upalne dni możemy skutecznie zacienić wnętrze, bez konieczności całkowitego odcięcia się od świata zewnętrznego, utrzymując przyjemny chłód i wyjątkowy klimat. Rola światła w eleganckich wnętrzach nie jest przypadkowa. Dlatego, nowoczesne budownictwo oraz architekci wnętrz doceniają efekty uzyskiwane dzięki takim żaluzjom. Tym bardziej, że przeszklone powierzchnie wciąż wiodą prym wśród współczesnych projektów, a żaluzje fasadowe mogą być stosowane nawet na oknach o powierzchni 24 m2. Jednak to nie koniec. Izolacja akustyczna to także istotny aspekt, nie bez znaczenia dla mieszkańców domu zlokalizowanych w pobliżu ruchliwy ulic, szkół, placów zabaw.

Spersonalizowane rozwiązania

Dostępne rozwiązania w zakresie obsługi żaluzji fasadowych zakładają wiele opcji. W celu opuszczania, podnoszenia oraz regulacji nachylenia lameli proponujemy systemy sprawdzonych i znanych na całym świecie producentów. Oferujemy sterowanie elektryczne przewodowe (Somfy JWT), które polega na używaniu klawiszy zamontowanych na ścianie. Alternatywą może być najbardziej komfortowe, spośród aktualnie spotykanych na rynku rozwiązań, sterowanie radiowe (Somfy RTS), także z możliwością skonfigurowania działania osłon z systemem domu inteligentnego, dzięki oprogramowaniu Somfy io-Homecontrol. Nowoczesne układy wyposażone mogą być w dodatkowe funkcję, np. detekcję przeszkód, czujniki pogodowe, w tym deszczowe, wiatrowe, które zgodnie z wcześniejszym zaprogramowaniem ustawią lamele tak, aby jak najlepiej chroniły one okna przed negatywnymi skutkami gwałtownej pogody. Wszystko to dostępne jest na wymiar, dobrane idealnie do potrzeb użytkowników.

Wybierając żaluzje fasadowe zewnętrzne cena odgrywa istotną rolę, jednak, aby nie ponosić dodatkowych kosztów związanych z późniejszymi naprawami i wymianą kiepskiej jakości komponentów, warto zainwestować raz i cieszyć się funkcjonalnością przez długie lata. Oferowane przez nas układy zbudowane są z lameli pokrytych wytrzymałą warstwą lakieru, odpornego na niekorzystne warunki atmosferyczne oraz zadrapania. Pamiętamy też o pozostałych elementach, których prawidłowe wykonanie i zamontowanie ma ogromny wpływ na ostateczne działanie systemu. Komponenty wykonujemy z najwyższej jakości materiałów, oddając w Państwa ręce produkt wolny od wad i zapewniający maksymalną funkcjonalność.

Jeśli już zdecydowaliśmy się na żaluzje fasadowe, cennik, który jest dostępny w serwisie Roletomat, umożliwia skonfigurowanie żaluzji zgodnie z oczekiwaniami. Warto zauważyć, że poza wyborem sterowania, możliwy jest wybór z szerokiej gamy kolorystycznej RAL, jak ostatecznie mają wyglądać nasze nowe żaluzje fasadowe. Cena jest oczywiście zróżnicowana i zależy od wielu czynników, m.in. rozmiaru, koloru, sterowania, funkcji dodatkowych. Uniwersalność oraz funkcjonalność tego typu osłon okiennych sprawia, że można je zastosować w niemal każdym przypadku.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą, w razie wszelkich wątpliwości oferujemy profesjonalne doradztwo.

DO GÓRY