Rolety podtynkowe

Rolety zewnętrzne podtynkowe przeznaczone są do zastosowania przede wszystkim w nowo wznoszonych budynkach oraz na etapie remontu elewacji.

Maksymalna szerokość:
3900 mm
Maksymalna wysokość:
3930 mm
Rodzaj i wysokość profili:
Aluminiowe: 39 mm i 43 mm
Kolory pancerza:
7 podstawowych barw
+ okleiny drewnopodobne
Skrzynia:
Materiał: aluminium
Kształt: standardowa i półokrągła
Sterowanie:
Zwijacz taśmy Selve
Silnik mechaniczny Inel
Silnik radiowy Inel z detekcją przeszkód
Silnik radiowy Somfy io
Gwarancja
Do 5 lat, szczegóły w regulaminie sklepu
Czas dostawy:
7-15 dni roboczych
SKONFIGURUJ I KUP
Maksymalna szerokość:
2000 mm
Maksymalna wysokość:
2500 mm
Rodzaj i wysokość profili:
Aluminiowe: 39 mm
Kolory pancerza:
7 podstawowych barw
+ okleiny drewnopodobne
Skrzynia:
Materiał: aluminium
Kształt: standardowa i półokrągła
Sterowanie:
Zwijacz taśmy Selve
Silnik mechaniczny Inel
Silnik radiowy Inel z detekcją przeszkód
Silnik radiowy Somfy io
Gwarancja
Do 5 lat, szczegóły w regulaminie sklepu
Czas dostawy:
7-15 dni roboczych
Dodatkowa zaleta:
Zintegrowana moskitiera rolowana chroniąca przed owadami
SKONFIGURUJ I KUP
DO GÓRY

Rolety zewnętrzne podtynkowe przeznaczone są do zastosowania przede wszystkim w nowo wznoszonych budynkach oraz na etapie remontu elewacji.

DO GÓRY

Rolety podtynkowe - bez kompromisów!

Idealne rozwiązanie dla dopiero powstających budynków

Wkomponuj rolety podtynkowe w elewację swojego wymarzonego domu.

Rekomendowane dla domów pasywnych i energooszczędnych

Rolety podtynkowe zapewniają doskonałą izolację termiczną, ponieważ nie ingerują w konstrukcję okna, drzwi i nadproża. Nie naruszają tym samym bilansu energetycznego budynku.

Integralna część elewacji

Rolety podtynkowe doskonale wpasowują się w elewację. Bogata gama dostępnych kolorów pozwala Ci dopasować ich wygląd do Twojego domu i uczynić z nich dodatkowy element dekoracyjny.

DO GÓRY

Rolety zewnętrzne są coraz częściej spotykanym rozwiązaniem w budownictwie. Są proste w montażu i coraz tańsze, a na dodatek świetnie komponują się z każdym stylem architektonicznym. W tej kwestii prym wiodą rolety podtynkowe – najnowocześniejsze technologicznie oraz najbardziej uniwersalne.

Rolety podtynkowe w nowych domach

Decyzja o montażu tego typu rolet musi zapaść już podczas fazy projektowej powstającej inwestycji. Jest to spowodowane konstrukcją produktu. Wymaga odpowiednio przystosowanych nadproży okiennych i parapetów. Nasza firma produkuje rolety na wymiar, dzięki czemu możemy dostosować zarówno rozmiary, jak i konkretne rozwiązania (np. sposób montażu do ramy okiennej) do posiadanych okien. Podtynkowe rolety nadają się także do remontowanych budynków. Jeśli projekt zakłada konstrukcję podtynkową, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamontować nasze rolety w starszym typie domów.

Zachowanie bilansu energetycznego z roletami podtynkowymi

Nowe budownictwo stawia na tzw. pasywność. Domy spełniające warunki pasywności są tańsze w utrzymaniu i nie oddziaływają szkodliwie na środowisko.

Najczęściej wymienianą zaletą rolet podtynkowych jest ich energooszczędność. Z tego właśnie powodu doskonale sprawdzają się w budownictwie pasywnym. Kaseta służąca zawijaniu rolet schowana jest we wnęce na nadprożu, a to oznacza, że nie ingeruje w strukturę budynku. Bilans energetyczny domu pozostaje więc bez zmian – ciepło nie ma dodatkowej drogi ucieczki. Ponadto rolety ściśle przylegają do okien, co stanowi kolejną osłonę przed ubytkami ciepła, jednocześnie chroniąc przed zimnym nawiewem z zewnątrz.

Rolety podtynkowe jako ochrona przed czynnikami zewnętrznymi

Rolety stanowią świetne zabezpieczanie nie tylko przed zimnem oraz utratą ciepła. To także sposób na ochronę okien przed różnymi niekorzystnymi czynnikami. Rolety oddzielają okna od takich zjawisk jak:

  • deszcz
  • śnieg
  • grad
  • intensywne promieniowanie słoneczne
  • wiatr przenoszący drobne kamienie lub stałe zanieczyszczenia, które mogą powodować uszkodzenia.

Dzięki nim okna nie są narażone na urazy mechaniczne (np. zarysowania, pęknięcia) i zwyczajne brudzenie się podczas złej pogody. Można więc trochę zaoszczędzić na ich konserwacji, zwłaszcza jeśli posiada się cenne drewniane ramy okienne, które są szczególnie podatne na tego typu czynniki zewnętrzne.

Warto również wspomnieć o doskonałej izolacji akustycznej podtynkowych rolet. Zamontowanie ich na oknie pozwala wytłumić dźwięki pochodzące z zewnątrz. To bardzo przydatne zwłaszcza w domach, które stoją niedaleko ruchliwych ulic, chociażby w pobliżu zjazdów na autostradę lub obwodnicę. Dźwiękochłonność zapewnia słyszalne obniżenie poziomu hałasu w pomieszczeniach.

Konstrukcja tych rolet zapewnia też dodatkowe zabezpieczenie przed włamaniem. Chociaż nie wszystkie modele spełniają normy antywłamaniowe, to nawet podstawowe rolety wydłużają czas potrzebny na wtargnięcie. Dzięki temu otrzymuje się więcej czasu na reakcję.

Rolety znajdują swoje zastosowanie nie tylko zimą, kiedy domownikom zależy na zachowaniu ciepła w środku. Latem pozwalają ograniczyć przepływ światła w upalne dni. Okna przepuszczają nawet do 80% światła słonecznego. Skorzystanie z rolet to dobry pomysł na utrzymanie w pomieszczeniach komfortowej temperatury, podczas gdy na zewnątrz panuje upał. To ogranicza również konieczność używania klimatyzacji, a więc przekłada się na kolejną oszczędność w portfelu.

W naszej ofercie znajdują się modele rolet podtynkowych z wbudowaną moskitierą. Ta sprytna konstrukcja przydaje się zwłaszcza latem. Uniemożliwia przedostanie się do środka muchom, komarom i innym insektom, które mogą uprzykrzyć życie w domu.

Reprezentacyjne rolety podtynkowe

Znajdujące się w naszym asortymencie rolety zostały ponadto stworzone z myślą o ich walorach estetycznych. Ich konstrukcja jest nowoczesna i dyskretna – nie dominuje nad pozostałymi elementami elewacji budynku. Udostępniamy je w różnych wersjach kolorystycznych, m.in.:

  • standardowej bieli
  • srebrze i szarości
  • różnych odcieniach brązu
  • okleinach drewnopodobnych

Posiadamy także mniej standardowe barwy. Wybrany kolor dotyczy wszystkich elementów rolety, zwłaszcza pancerza, kasetki i listwy dolnej, czyli najbardziej widocznych części konstrukcji.

Atrakcyjna cena rolet podtynkowych

Koszt rolet nie jest dziś wysoki. Rozwój technologiczny umożliwił obniżenie cen osłony okien. W naszym sklepie cena rolet podtynkowych ustalana jest indywidualnie. Wycena bierze pod uwagę przede wszystkim rozmiary produktu. Ponieważ rolety produkowane są na wymiar, cena będzie ściśle powiązana z wielkością okna, na które tworzone są rolety. Ponadto dodatkowa opłata związana jest z typem nadproża oraz wybranym sposobem użytkowania. Napęd elektryczny i zwijacz taśmy z korbą są nieznacznie droższe od standardowych sposobów sterowania.

Profesjonalne doradztwo podczas wyboru rolet podtynkowych

Na roletach znamy się doskonale. Posiadamy ponad 20 lat doświadczenia w tej dziedzinie. Przez wszystkie lata działalności mieliśmy okazję nawiązać współpracę z liderami branży okiennej oraz firmami architektonicznymi, dzięki czemu sprzedawane przez nas produkty są ściśle powiązane z oczekiwaniami klientów oraz realiami deweloperskimi. Skorzystanie z naszych usług daje pewność otrzymania świetnie funkcjonujących, prostych w montażu i pasujących do zewnętrznej elewacji rolet.

Zamówione przez ROLETOMAT produkty można dowolnie konfigurować pod kątem wyglądu (kolory, modele), wymiarów, sposobu sterowania, typu prowadnic itd. W przypadku wątpliwości, czy dane rozwiązanie sprawdzi się także w Twoim domu, zachęcamy do sięgnięcia po radę naszych przedstawicieli. Ich doświadczenie pomoże w znalezieniu wymaganych rolet.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego. Jeśli interesują Cię wysokiej jakości rolety podtynkowe cena proponowana przez naszą firmę powinna zwrócić uwagę. Z przyjemnością odpowiemy na pytania dotyczące wyceny i konfiguracji rolet, a także na wszystkie pozostałe związane z branżą fasadową. Gwarantujemy profesjonalną obsługę klienta!

Rolety nadstawne czy podtynkowe?

Jedne z najpopularniejszych zewnętrznych osłon okiennych to rolety podtynkowe oraz nadstawne zwane często naokiennymi. Co prawda ich montaż najlepiej przewidzieć na etapie projektowania domu, jednak oba typy rolet można również zainstalować podczas remontu i modernizacji już istniejących budynków. Rolety nadstawne, podobnie jak podtynkowe to bardzo estetyczne rozwiązanie niewpływające na wizualną atrakcyjność elewacji. Te warianty jednak różnią się od siebie kilkoma aspektami.

Dotyczą one głównie miejsca zamontowania skrzynki, w roletach nadstawnych umieszcza się ją nad oknem i całość montuje w murze, a w podtynkowych skrzynka ukrywa się pod warstwą tynku lub klinkieru. Różny jest też dostęp do klapy rewizyjnej oraz właściwości termiczne i akustyczne, które są lepsze w przypadku rolet podtynkowych. Szczegółowa analiza potrzeb, możliwości oraz oczekiwań względem rolet pozwoli na wybór najkorzystniejszego rozwiązania, tak aby system najlepiej spełniał swoją funkcję.

Rolety zewnętrzne podtynkowe - od czego zależy ich koszt?

Każdy inwestor decydujący się na rolety zewnętrzne jest zainteresowany nie tylko ich właściwościami, ale także kosztem zakupu oraz montażu systemu. Jeśli chodzi o rolety podtynkowe cena, podobnie jak w przypadku innych tego typu produktów zależy od wielu czynników. Jednym z najważniejszych aspektów jest wielkość zamawianej rolety, gdyż rozmiar generuje ilość materiału użytego do jej wyprodukowania, co oczywiście wpływa na ostateczny koszt. Roleta przeznaczona do drzwi tarasowych będzie, więc na pewno droższa od tej przewidzianej na standardowe okno pokojowe. Duże znaczenie ma również rodzaj wybranego sterowania – możemy zdecydować się na tańszą wersję sterowania ręcznego z wykorzystaniem ręcznych zwijaczy lub napęd automatyczny umożliwiający podnoszenie i opuszczanie rolet za pomocą specjalnego pilota lub włącznika.

Rolety powinny być nie tylko funkcjonalne, ale stanowić integralną część budynku pasującą do jego elewacji i stylu. Dlatego klient ma możliwość wyboru koloru pancerza, co również wpłynie na koszt zamówienia. Kolory podstawowe będą nieco tańsze niż drewnopodobne okleiny nadające całości bardziej naturalnego charakteru. Elementem podwyższającym cenę rolety zewnętrznej będą też dodatkowe funkcje jak np. praktyczna moskitiera, która znacznie podwyższy codzienny komfort mieszkańców domu zabezpieczonego przed niechcianymi owadami. Warto, zatem pamiętać, że decydując się na rolety zewnętrzne podtynkowe cena w dużej mierze zależy od klienta oraz tego, na co się zdecyduje podczas konfiguracji zamówienia.

Rolety podtynkowe - to się opłaca

Cena rolet podtynkowych, zwłaszcza w kontekście kosztów poniesionych na budowę nowego domu, nie stanowi dużego obciążeniem dla właściciela, a inwestycja naprawdę jest warta rozważenia. Tego typu rolety nie tylko charakteryzują się wszystkimi zaletami charakterystycznymi dla zewnętrznych osłon okiennych, ale są też niezwykle estetycznym uzupełnieniem nowoczesnego i pasywnego domu.

DO GÓRY