Choć rolety zewnętrzne przez długi czas kojarzono głównie z zabezpieczeniem okien i wystaw sklepowych, obecnie z uwagi na szereg zalet i praktycznych właściwości są coraz częściej kupowane przez właścicieli domów oraz mieszkań. Docenia się je nie tylko ze względu na skuteczną ochronę zapobiegającą włamaniom, ale również bardzo dobre parametry termiczne i izolacyjne poprawiające komfort w pomieszczeniach oraz polepszające jakość wypoczynku we własnym domu.

Zwalczyć upał

Globalne ocieplenie klimatu daje się zauważyć również w naszej szerokości geograficznej. Sprawia ono, że letnie gorące dni nie należą do rzadkości i stały się powszechnym zjawiskiem. Konsekwencja takiej aury to oczywiście wzrost temperatur w pomieszczeniach mieszkalnych, co utrudnia nie tylko odpoczynek, ale również normalne funkcjonowanie. Często stosowaną metodę chłodzenia wnętrz stanowi oczywiście klimatyzacja, jednak, pomimo że daje znakomite rezultaty, powoduje znaczny wzrost kosztów i nie każdemu służy. Dlatego doskonałe uzupełnienie lub też samodzielnym rozwiązaniem będzie montaż zewnętrznych rolet, które znacznie zminimalizują nagrzewanie pomieszczeń podczas upałów.

Jak to działa?

Ostre promienie słońca oraz wysoka temperatura przedostają się do pomieszczeń głównie przez nieosłonięte okna, zwłaszcza te usytuowane od południowej lub zachodniej strony budynku. Aby ograniczyć proces, stosuje się różnego rodzaju osłony mające stanowić zaporę dla niechcianego gorąca. Często stosowana metoda to zasłony tekstylne oraz rolety wewnętrzne. Nie są one jednak do końca skuteczne, gdyż co prawda zmniejszają promieniowanie słoneczne, ale nie chronią samych okien, które stale się ogrzewają. Dlatego najskuteczniejszą ochronę zapewnią rolety zewnętrzne blokujące nagrzewanie pomieszczeń, zanim ciepło przedostanie się do środka. Najprościej mówiąc tego typu produkty, zbudowane z wykorzystaniem termoizolującej pianki poliuretanowej, nie dopuszczają do nagrzania się szyby i późniejszej emisji gorąca do wnętrza domu, co pozwala obniżyć temperaturę nawet o 7 stopni Celsjusza! Dla lokatorów taka różnica na pewno jest już odczuwalna – pozwala ona na normalne funkcjonowanie w przyjemnych warunkach.

Skuteczna i tania ochrona przed upałem

Rolety zewnętrzne to najbezpieczniejsza forma ochrony domu przed upałem, która w przeciwieństwie do klimatyzacji nie powoduje dyskomfortu spowodowanego zbytnim wychłodzeniem lub negatywną reakcją organizmu ze strony układu oddechowego. Mieszkańcy krajów południowych już dawno docenili korzyści płynące z zewnętrznego osłaniania okien przed promieniowaniem słonecznym, co można zauważyć podczas spaceru wzdłuż domów z zamkniętymi okiennicami. Warto zatem skorzystać z wieloletniego doświadczenia tych, którzy na co dzień żyją w ciepłym klimacie i zainwestować w profesjonalne zewnętrzne rolety, które skutecznie zmniejszą temperaturę, nie narażając nas przy tym na koszty związane ze zwiększonym poborem energii elektrycznej.

DO GÓRY

Inne pytania z tej kategorii

DO GÓRY
DO GÓRY