Poniżej zebraliśmy najczęściej zadawane pytania oraz wątpliwości jakie pojawiają się przy okazji aluminiowych rolet zewnętrznych wśród Klientów

Czy rolety wyciszają?

Tak – dobrze zamocowane rolety wykonane na wymiar, po wcześniejszym dokładnym pomiarze mogą skutecznie wyciszyć pomieszczenie od hałasów świata zewnętrznego. Przy tym znacząco zwiększając komfort domowników mieszkających w pobliżu ruchliwych ulic, placów zabaw.

Czy rolety chłodzą?

Tak i nie. Zamknięta roleta, a właściwie poduszka powietrzna tworząca się pomiędzy pancerzem i oknem to świetny izolator. Jeśli latem odpowiednio wcześnie zamkniemy rolety to gorące powietrze nie dostanie się do środka. Zimą z kolei, ta sama izolacja sprawi, że dzięki zamkniętej rolecie, ciepło pozostanie w domu.

Czy złożona roleta jest widoczna?

To zależy od wybranego typu. Rolety podtynkowe po złożeniu są właściwie niewidoczne – pancerz chowa się w aluminiowej skrzynce, która ukryta jest pod elewacją. Z kolei, rolety elewacyjne, jak sama nazwa wskazuje, zamontowane są na elewacji. Dlatego nawet po złożeniu skrzynka pozostaje cały czas widoczna. Dostępne kolory i kształty skrzynek, pozwalają jednak na estetyczne dopasowanie systemu do istniejącej już elewacji. Wielkość samej skrzynki uzależniona jest od rozmiaru pancerza, a więc okna, które ma osłaniać.

Widoczność układu sterowania to również kwestia wyboru. Sterowanie ręczne charakteryzuje się taśmą zamontowaną obok okna, sterowanie elektryczne to przełącznik, który zamontowany obok włącznika światła właściwie się nie odróżnia. Natomiast sterowanie radiowe to zupełnie „niewidoczna” opcja – system sterowany jest za pomocą pilota lub smartfona.

Czy rolety zwiększają bezpieczeństwo?

Tak! Rolety zewnętrzne, często nazywane są potcznie antywłamaniowymi, ponieważ kiedyś chroniły one głównie przeszklone witryny sklepowe. Dzisiaj rolety popularne są niemal wszędzie. Aluminiowy pancerz nie jest co prawda wytrzymały jak drzwi skarbca. Jednak solidność jego wykonania odstrasza potencjalnego włamywacza, a nawet jeśli podejmie on próbę przejścia przez to zabezpieczenie, to będzie to bardzo czasochłonne i głośne, czym zwróci uwagę sąsiadów, przechodniów.

Zastosowanie sterowania radiowego pozwala także zaprogramować działanie rolet tak, aby symulowały one obecność domowników.

Czy rolety można montować w bloku?

Tak i jest to coraz bardziej popularne. Użytkownicy mieszkań na wyższych piętrach chwalą sobie możliwość zacienienia pomieszczenia, z kolei dla lokatorów niższych pięter rolety zwiększają prywatność, komfort i bezpieczeństwo. Często rolety montowane są na balkonach, stanowiąc zabezpieczenie przedmiotów osobistych, które tam przechowujemy. Ważne, aby dowiedzieć się, przed zamówieniem rolet, czy uzyskamy zgodę na montaż ich na elewacji bloku.

Czy rolety mogę zamontować w starym domu?

Tak, rolety elewacyjne można zamontować właściwie wszędzie – są one produkowane pod konkretny wymiar, dlatego nawet stare budownictwo nie jest przeszkodzą. Ważne jest jednak przygotowanie okna pod taki montaż. Rolety zewnętrzne spełniają całkowicie swoje funkcje jeśli są dokładnie zamontowane, dlatego czasem może to wymagać nieskomplikowanej modyfikacji i wyrównania ścian.

Czy o rolety trzeba dbać?

Regularnie. Przeważnie wystarcza mycie pancerza, delikatną szmatką z płynem do mycia naczyń. Jest to ważne nie tylko ze względów estetycznych, ale także praktycznych. Brud zgromadzony na lamelkach pancerza po zwinięciu może przedostać się do mechanizmu uszkadzając go. Warto również zadbać o konserwację mechanizmu i smarowanie ruchomych części. Więcej o tym pisaliśmy tutaj.

Czy rolety muszą być zawsze całkowicie zamknięte lub całkowicie otwarte?

Nie, to do jakiego stopnia roleta ma przysłaniać okno zależy od użytkownika. Dlatego nie należy obawiać się całkowitej ciemności po zamknięciu rolety, jeśli chcemy tylko trochę przesłonić okno.

Czy poradzę sobie sam z zakupem i montażem?

Jak najbardziej! Roletomat oferuje instrukcję dokonania pomiaru, a samo narzędzie do zamawiania jest niezwykle intuicyjne i pomocne w dokonaniu zakupu. Rolety dostarczane są wraz z instrukcją montażu, która krok po kroku wyjaśnia kolejne działania.

Jednak wiemy, że nie każdy jest majsterkowiczem lub zwyczajnie nie ma na to czasu – dlatego oferujemy również fachowy pomiar, doradztwo i profesjonalny montaż naszych rolet.

DO GÓRY

Inne pytania z tej kategorii

DO GÓRY
DO GÓRY