Odpowiednio dobrane rolety zewnętrzne pełnią wiele ważnych funkcji, poprawiając między innymi komfort życia domowników oraz ich bezpieczeństwo. Dzieje się tak, ponieważ rolety montowane na zewnątrz skutecznie chronią przed intensywnymi promieniami słonecznymi i łatwym nagrzewaniem się pomieszczeń, a także zapewniają większą prywatność, szczególnie podczas wieczorów, kiedy we wnętrzach pali się światło. Co więcej, rolety świetnie sprawdzają się w trakcie wyjść do pracy czy dłuższych wyjazdów. Dlatego warto dowiedzieć się, jaki kolor rolet zewnętrznych wybrać i czym kierować się przy jego doborze.

Rolety zewnętrzne – jaki kolor wybrać, aby stworzyć spójną aranżację?

Decydując się na rolety zewnętrzne, kolor, jaki możemy wybrać, ma bardzo duży wpływ na wygląd całej elewacji. Z tego powodu przed inwestycją wiele osób zastanawia się, po czym poznać odpowiednie kolory rolet okiennych i do jakich elementów zewnętrznych domu najlepiej je dopasować. Warto przy tym wspomnieć, że istnieje kilka praktycznych wskazówek, które podpowiadają, do czego możemy dopasować kolor rolet. Do tego typu elementów zaliczamy między innymi:

  • kolor elewacji,
  • kolor dachówki,
  • odcień okiennic,
  • odcień drzwi zewnętrznych.

W przypadku doboru koloru rolet do elewacji warto zdecydować się na odcienie, które będą nieco jaśniejsze lub ciemniejsze od budynku. Dzięki temu wszystkie elementy okażą się lepiej widoczne i sprawią, że dana nieruchomość będzie lepiej się prezentować. Co więcej, warto wspomnieć, że niesłabnącą popularnością cieszą się rolety zewnętrzne w kolorach szarego antracytu, brązu czy białe – tego typu odcienie bardzo dobrze dopasowują się do większości elewacji i będą również świetnie się prezentować w przypadku przemalowania domu.

Oprócz tego, inwestując w rolety zewnętrzne, jaki kolor wybrać można również uzależnić od koloru dachówki, okiennic czy drzwi wejściowych. Wówczas rolety stworzą z tego typu elementami spójną całość, dodając nieruchomości ciekawego wyglądu – szczególnie wtedy, gdy drzwi, okiennice czy dachówka są utrzymane w odcieniach zieleni, czerwieni lub granatu. Warto także zwrócić uwagę na bardziej stonowane odcienie, do których zaliczamy między innymi beże, brązy czy biel. Chcąc dowiedzieć się, jaki kolor rolet zewnętrznych do białych okien sprawdzi się najlepiej, dobrym pomysłem będzie stworzenie wizualizacji całego projektu domu z przykładowymi odcieniami rolet. Dzięki temu rolety z łatwością dopasujemy nie tylko do okiennic, ale także do całej elewacji i pozostałych elementów zewnętrznych budynku.

Nowoczesne rolety zewnętrzne – jaki kolor wybrać, chcąc uzyskać jak najbardziej funkcjonalne rolety?

Rozważając inwestycję w rolety zewnętrzne, jaki kolor wybierzemy, może również mieć wpływ na funkcjonalność całej instalacji. W przypadku zakupu jasnych rolet zyskujemy większą ochronę przed słońcem i przed nagrzewaniem się poszczególnych pomieszczeń. Z tego powodu jasne kolory rolet zewnętrznych bardzo dobrze sprawdzą się w pomieszczeniach o południowej lub wschodniej ekspozycji. Warto ponadto wspomnieć, że jaśniejsze odcienie rolet okazują się bardziej odporne na różnego rodzaju zanieczyszczenia, które na jasnym tle są mniej widoczne. W praktyce oznacza to, że jeśli chodzi o rolety zewnętrzne, kolory biały, srebrny czy jasno szary często łatwiej utrzymać w idealnej czystości.

Jasne odcienie rolet, na przykład białe czy beżowe, będą godnym uwagi rozwiązaniem w przypadku białych okiennic czy elewacji. Wówczas cały projekt domu będzie sprawiał wrażenie spójnego i dobrze przemyślanego, a same rolety będą świetnie komponowały się z białymi okiennicami. Decydując się na jasne kolory rolet, warto jednak zwrócić szczególną uwagę na materiał, z którego zostały one wykonane. Wysokiej jakości materiały, które cechują się odpornością na uszkodzenia mechaniczne oraz powierzchnią, którą łatwo utrzymać w czystości, okażą się inwestycją na wiele lat komfortowego użytkowania.

DO GÓRY

Inne pytania z tej kategorii

DO GÓRY
DO GÓRY